خبر فوری

آیا درمان پسوریازیس با لیزر قابل انجام است؟ آیا درمان قطعی بیماری پسوریازیس با لیزر ممکن است؟

درمان پسوریازیس با لیزر چگونه است و آیا درمان قطعی این بیماری با لیزر امکان پذیر می باشد؟

آیا درمان پسوریازیس با لیزر قابل انجام است؟ این سوال بی شمار کسانی است که به دنبال درمان پسوریازیس با لیزر هستند و می خواهند این بیماری خود را درمان نمایند. پسوریازیس یک بیماری خود ایمنی می باشد که به دلایل نامعلومی بدن به ایجاد پوست در زمان های خیلی زود اقدام می کند و پوست سازی زیادی دارد.

درمان پسوریازیس با لیزر فقط برای افرادی که به شکل خفیف این بیماری مبتلا هستند امکان پذیر است، ولی کسانی که بیماری پسوریازیس را در منطقه وسیع تر و با شدت بیشتری در بدن خود دارند، درمان قابل قبول و خوبی متصور نیست و نمی توان این افراد را درمان نمود.

درمان پسوریازیس با لیزر

 

بیماری پسوریازیس چیست؟

بیماری پسوریازیس که یک بیماری خود ایمن است با اختلال در سیستم ایمنی بدن بوجود می آید و بدن دوره های کوتاه مدتی برای ایجاد پوست سپری می کند و پوست اضافی تولید کرده و پوسته پوسته شدن و یا قرمزی و انباشت پوست بر روی هم در سطح بیرونی بدن را می توانیم شاهد باشیم.

این بیماری پوستی می تواند از یک سوختگی و یا بریدگی و زخم روی پوست شروع و تشدید شود و روند التهاب و بدتر شدن بیماری پسوریازیس شدت پذیرد. درمان پسوریازیس با لیزر به علت تحریک پوست و اختلال در لایه های زیرین پوست توسط پزشک هر بیمار مشخص می شود و نمی توان در مورد درمان قطعی و یا عدم درمان با لیزر نظر داد.

بیماری پسوریازیس از تجمع پوست اضافی در سطح پوست اتفاق می افتد و می تواند دردناک و دارای سوزش باشد. معمولاً دوره های رشد و به تکامل رسیدن لایه های زیرین پوست که به سطح در حال حرکت هستند، در افراد سالم در حدود 3 الی 4 هفته طول می کشد و این زمان نمی تواند مشکلی برای افراد سالم ایجاد کند.

اما همین روند در افراد مبتلا به بیماری پسوریازیس از 3 روز تا 7 روز سیر تکاملی پوست به شکل نصفه و نیمه به سطح می رسد و می تواند تبدیل به یک معضل و بیماری و پوسته پوسته شدن پوست بیانجامد.

دلیل و علت بیماری پسوریازیس چیست؟

هنوز عامل و یا دلیل قانع کننده و موجهی برای وجود و تشکیل این بیماری ناشناخته وجود ندارد و فقط در تحقیقات مشخص شده است که اختلال در سیستم ایمنی بدن باعث وجود این بیماری می شود. با این وجود برای درمان این بیماری راه ها و روش های گوناگونی هم از لحاظ دارویی و هم از طریق لیزر برای بیماران با شدت کم به تشخیص پزشک می توان آن را انجام داد.

پمادهای مخصوص درمان بیماری پسوریازیس وجود دارد که می تواند از التهاب و پوسته پوسته شدن پوست بکاهد و این بیماری را کمی فروکش کند. بیمارانی که درگیر این بیماری هستند باید از تحریک و ضربه به نواحی که درگیر بیماری پیسوریازیس است بپرهیزند که دچار التهاب و عفونت و یا بدتر شدن بیماری نگردد.

درمان پسوریازیس با لیزر

آیا بیماران درگیر پسوریازیس می توانند موهای خود را لیزر کنند؟

از دیگر سوالاتی که برای کسانی که درگیر بیماری پسوریازیس هستند این است که آیا این بیماران می توانند از دستگاه لیزر مو زائد برای رفع آن ها استفاده کنند و موهای خود را لیزر نمایند؟ در پاسخ به این عزیزان باید بگوییم که با مراجعه به پزشک معالج خود و دستوراتی که پزشکان پوست می دهند در تصمیم گیری برای لیزر کردن موهای این بیماران تعیین کننده است و می توان با نظر پزشک اقدام نمود.

معمولاً به نظر می رسد قسمت هایی از بدن که درگیر بیماری پسوریازیس نیست بتوان از لیزر برای رفع موهای زائد بدن اقدام نمود. اما قبل از این اقدام حتماً باید نظر پزشک پوست خود را جویا شد که ضرری به بدن و یا تشدید بیماری پسوریازیس نگردد.

اصلاح و کوتاه کردن موها قبل لیزر کردن با استفاده از سه تیغ 

قبل از لیزر کردن موهای زائد با دستگاه لیزر لازم است که با استفاده از سه تیغ نسبت به کوتاه کردن و برداشت این موها تا به سطح پوست، لازم می باشد. اما افرادی که درگیر بیماری پسوریازیس هستند نمی توانند از تیغ به عنوان کوتاه نمودن موهای زائد خود قبل از لیزر کردن اقدام کنند.

بعضی از پزشکان این اجاره را به بیماران پسوریازیس داده اند که به آرامی و در موقعی که به حمام رفته اند و جای زخم پسوزیازپس با آب اشباع شد با رعایت بهداشت و به آرامی نسبت به تراشیدن محل رویش موهای زائد اقدام کنند.

همانطور که می دانید برای لیزر کردن موهای زائدحتماً باید در ابتدا نسبت به کوتاه کردن مو زائد تا سطح پوست اقدام کرد وگرنه لیزر موی زائد بلند هیچ کاربردی ندارد و پیشرفتی حاصل نمی شود. پس لازمه لیزر موهای زائد کوتاه بودن آن است و بیماران پسوریازیس حتما باید به این نکته دقت داشته باشند.

درمان پسوریازیس با لیزر

برای رفع موهای زائد بیماران پسوریازیس با لیزر چقدر زمان لازم است؟

برای رفع موهای زائد بدن بیماران پسوریازیس با لیزر با توجه به نظر پزشک که آیا این بیمار می تواند و کاندید خوبی برای درمان موهای زائد بیماران پسوریازیس با لیزر هست یا نه و اینکه حجم و میزان موهای زائد و یا اینکه آیا محل لیزر همانجایی است که پوسوریازیس در بدن بیمار وجود دارد و می خواهد لیزر شود، همه اینها بستگی به نظر پزشک دارد.

شاید پزشک تشخیص دهد که اصلاً موهای زائد بیماران پسوریازیس با لیزر برای یک بیمار موثر و مجاز نباشد ولی برای بیمار دیگر که به این بیماری که با شدت کمتری درگیر است مناسب باشد. این تشخیص پزشک در از بین بردن موهای زائد آن فرد خیلی می تواند موثر باشد.

درمان موهای زائد بدن بیماران پسوریازیس به چه عواملی بستگی دارد؟

درمان رفع موهای زائد بیماران پسوریازیس با لیزر بستگی به محل رویش این موها و تداخل با محل بیماری دارد و می تواند پزشک معالج در این خصوص نظر دهد. به نظر می رسد به علت تحریکی که با لیزر در محل هایی از بدن بیمار که شدت بیماری پسوریازیس بیشتر است و مشخصاً آن مکان ها دارای قرمزی و پوسته پوسته شدن می باشد نتوان با لیزر موهای زائد را از بین برد.

تحریک هر قسمت از بدن که دچار بیماری پسوریازیس شده است می تواند به عمیق تر شدن و بدتر شدن بیماری بیانجامد و حال فرد را وخیم تر نماید. معمولاً پزشکان اجازه لیزر کردن مو با دستگاه لیزر مو زائد را به این قبیل بیماران نمی دهند و باید در ابتدا بیماری پسوریاریس آن شخص، درمان شود و بعداً نسبت به لیزر موهای زائد وی اقدام نمود.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

لیزر موهای سفید بدن

آیا لیزر باعث سفید شدن موی سر می شود؟ | آیا لیزر موهای سفید بدن به سادگی امکان پذیر است؟

فهرست مطالب سایت1 آیا لیزر باعث سفید شدن موی سر می شود؟ آیا لیزر موهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *