خبر فوری

بررسی انواع طول موج های لیزر و تفاوت آن ها با هم چیست؟ | طول موج لیزر به چه معناست؟ + کاربرد آن

بررسی انواع طول موج های لیزر و تفاوت آن ها با هم چیست؟ طول موج لیزر به چه معناست؟

بررسی انواع طول موج های لیزر و تفاوت آن ها با هم چیست؟ و طول موج لیزر به چه معناست؟ برای بررسی طول موج های دستگاه های لیزر با هم نیاز به مشخصات و ویژگی های هر کدام از این دستگاه می باشد که در ادامه به تحلیل هر کدام خواهیم پرداخت.

عملکرد لیزر های مو به طور کلی به یک سمت و سو و هدف قرار دارند و به عبارتی همه ی دستگاه های لیزر هدف و کاربردی یکسان دارند و برای یک کار مشخص ساخته شده اند و فقط طول موج های آن ها هستند که این دستگاه ها را از هم متمایز می کند.

طول موج های لیزرها بر اساس نوع پوست و یا نوع موهای زائد و یا برای لاغر کردن و لیفت پوست تقسیم بندی و توسط پزشک مربوطه انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرد.

برای از بردن موهای زائد در هر نوع پوست و مویی دستگاه منحصر به آن طراحی و ساخته شده است و هر دستگاهی نتایج خوب و مثبتی بر روی همان پوست دارد.به عنوان مثال برای دستگاه الکساندرایت نوع پوست روشن و موهای نازک بهترین گزینه می باشد.این دستگاه با طول موج کوتاه و تا 755 نانومتر برای این تیپ موها و پوست ها کارایی لازم را دارد.

بررسی انواع طول موج های لیزر و تفاوت آن ها با هم

 

طول موج لیزر به چه معنا است؟

طول موج لیزر همان انرژی است که از دستگاه لیزر با استفاده از امواج رادیویی و یا نوری به صورت متمرکز بر سطح پوست بدن برای لاغری و لیفت پوست و یا برای از بین بردن موهای زائد بدن به کار گرفته می شود.

این امواج اگر به درستی و توسط کاربر آموزش دیده خود مورد استفاده قرار نگیرد می تواند برای زیباجو ضرر داشته باشد و باعث سوختگی پوست وی گردد.هر امواجی برای یک نوع تیپ خاص از پوست و مو باید استفاده گردد.این امواج فقط برای موهایی که در دستگاه برای آن برنامه ریزی شده است و دارای مجوز برای همان نوع پوست و یا مو هستند باید مورد بهره برداری قرار گیرد.

همچنین برای لیفت پوست بدن نیز معمولاً از امواج هایفو که نوعی امواج رادیویی می باشد و در عمق خاصی از بدن فرستاده می شود کاربرد فراوانی دارد.این امواج در عمق پوست باعث ایجاد گرما می شوند و می توانند چربی های اضافی بدن را بسوزانند و باعث لاغری و لیفت پوست گردند.

کارایی هر طول موج لیزر چیست؟ و آیا هر طول موج لیزر را برای هر پوست و یا مویی می توان استفاده نمود؟

طول موج هایی که از دستگاه های لیزر ساطع می شوند در محموع برای از بین بردن موهای زائد به کار می روند و گاهاً در برخی موارد استفاده های خاص درمانی دیگر نیز می شود.اصولاً طول موج ها برای از بین بردن موهای زائد بدن از 600 نانومتر تا 1100 نانومتر در دستگاه های متفاوت برنامه ریزی شده اند و این محدوده طول موج هیچ آسیبی به لایه های درونی پوست نمی زند.

این امواج از کوتاه ترین طول موج ها، از دستگاه روبی گرفته که 694 نانومتر قدرت دارد و تا دستگاه لیزر الکساندارایت که طول امواج آن به 755 نانومتر می رسد و در ادامه لیزر دایود که طول موج 810 تا 1064نانومتری دارد و لیزر ان دی یاگ که طول موج 1064 از خود ساطع می کند.

یکی دیگر از دستگاه هایی که مورد استفاده فراوان قرار می گیرد دستگاه ای پی ال ایلات است که طول موج 600 تا 1200 نانومتر دارد که بیشتر برای لاغری و لیفت پوست از این دستگاه استفاده می شود و شیوه و مدل کارکرد این دستگاه با دستگاه هایی که از آن ها نام بردیم متفاوت است.

بررسی انواع طول موج های لیزر و تفاوت آن ها با هم

لیزر الکساندرایت با طول موج 755 نانومتر برای چه منظوری استفاده می شود؟

از این لیزر که طول موج 755 نانومتر از خود ساطع می کند بیشتر بر روی پوست های روشن و موهای بور و پرزی و کرکی استفاده می شود و کاربرد زیادی دارد.این دستگاه در کشورهای اروپایی که پوستی روشن و موهایی بلوند دارند کاندید خوبی برای آنان می باشد.

لیزر دایود با طول موج 810 نانومتر مناسب چه نوع پوست و مویی است؟

این دستگاه نیز برای پوست های تیره و موهای مشکی و یا موهای خرمایی و یا قرمز رنگ کاربرد دارد و جوابگوی خوبی برای این نوع پوست و مو می باشد. از این دستگاه در مواردی برای برداشتن خال و ماه گرفتگی نیز که طول موج مناسبی از خود ساطع می کند می توان استفاده کرد.

لیزر ان دی یاگ با طول موج 1064 مناسب چه نوع پوست و مو می باشد؟

بررسی انواع طول موج های لیزر و تفاوت آن ها با هم که در اوایل مقاله به آن اشاره کردیم در لیزر ان دیاگ نیز بیشتر برای رفع تاتو و خالکوبی ها کاربرد فراوانی دارد. این دستگاه را به عنوان دستگاهی پرچمدار برای تتوها و خالکوبی ها می دانند و بیشترین بازخورد را برای پاک کردن این گونه موارد استفاده می کنند.

لیزر آی پی ال با طول موج 600 تا 1200 نانومتر برای چه منظوری استفاده می شود؟

از لیزر آی پی ال که با استفاده از انرژی گرمایشی کار می کند، بیشتر جنبه لاغر کردن و برای لیفت پوست مورد استفاده قرار می گیرد و به صورت خاص برای چربی سوزی و از بین بردن چربی های اضافی شکم، پهلو و سینه و ران ها بیشترین کاربرد و استفاده را دارد.

بررسی انواع طول موج های لیزر و تفاوت آن ها با هم

بهترین لیزر حال حاضر که بتواند برای تمامی مدل پوست و مو امواج خاص داشته باشد کدامند؟

در حال حاضر می توان به لیزر دایود که در سه تیپ مختلف می تواند از خود امواج متفاوت و گوناگون ساطع کند از آن  می توان به بهترین نوع لیزر نام برد. دستگاه لیزر الکس دایود را می توان سرآمد تمامی لیزرهای حال حاضر دانست که توانمندی زیادی برای این دستگاه دیده شده است.

این دستگاه با ساطع کردن امواجی در سری و تیپ یک خود در حدود 755 و در سری و تیپ دو خود 810 و در سری و تیپ سه آن امواجی برابر با 1064 نانومتر می تواند از خود ساطع نماید که هر کدام این امواج با تنظیماتی که بر روی دستگاه وجود دارد برای یک نوع خاص از مو و پوست کاربرد فراوانی دارد.

 

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

کاربرد دستگاه Q-SWICH Nd

کاربرد دستگاه Q-SWICH Nd | مزایای استفاده از دستگاه لیزر Q-SWICH Nd بعلاوه عملکرد

کاربرد دستگاه Q-SWICH Nd کاربرد دستگاه Q-SWICH Nd را می توان از دستگاه های پر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.